OGŁOSZENIE ZARZĄDU REMAK S.A. O ZWOŁANIU NADZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA

Zarząd Przedsiębiorstwa Modernizacji Urządzeń Energetycznych „REMAK” Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie działając na podstawie art. 399 § 1 Kodeksu spółek handlowych w związku z art. 4021 i 4022 oraz § 21 ust.2 Statutu „REMAK” S.A. zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Modernizacji Urządzeń Energetycznych „REMAK” Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie na dzień 11 grudnia 2018 roku o godz. 12.00 w Opolu ul. Zielonogórska nr 3 (sala nr 108) z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie Zgromadzenia.
  2. Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia.
  3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zgromadzenia oraz jego zdolności do powzięcia uchwał.
  4. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia złożonych rezygnacji członków Rady Nadzorczej.
  5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia liczby członków Rady Nadzorczej.
  6. Podjęcie uchwał w sprawie powołania nowych członków Rady Nadzorczej.
  7. Podjęcie uchwał w sprawie zmian statutu Spółki.
  8. Zamknięcie obrad.

Dzień rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu

Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest 25 listopada 2018 r. (dalej: Dzień Rejestracji).

Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu

Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące akcjonariuszami Spółki w Dniu Rejestracji.

Na żądanie uprawnionego akcjonariusza zgłoszone podmiotowi prowadzącemu rachunek papierów wartościowych nie wcześniej niż po ogłoszeniu o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i nie później niż 26 listopada 2018 roku, podmiot ten wystawia imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu.

Lista akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie sporządzona na podstawie wykazu udostępnionego przez podmiot prowadzący depozyt papierów wartościowych (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.) i będzie wyłożona w Warszawie przy ul. Chłodnej 51 i w Opolu przy ul. Zielonogórskiej nr 3 (pok. Nr 406) w godzinach od 9.00 do 14.00, na trzy dni powszednie przed odbyciem Zgromadzenia, tj. w dniach 6 grudnia 2018 roku do 10 grudnia 2018 roku. Akcjonariusze mogą żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jej sporządzenia lub przesłania listy akcjonariuszy nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres, na który lista powinna być wysłana.

Opis procedur dotyczących uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu

Akcjonariusze mogą uczestniczyć w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, w tym wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika. Pełnomocnictwo do uczestniczenia w Zgromadzeniu i wykonywania prawa głosu wymaga udzielenia na piśmie lub w postaci elektronicznej. W celu potwierdzenia legitymacji osoby udzielającej pełnomocnictwa należy dołączyć wystawione przez stosowny podmiot zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu.

Spółka nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej ani wypowiadania się w trakcie Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, jak też wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. Spółka także nie przewiduje wykorzystywania formularzy do wykonywania prawa głosu przez pełnomocnika.

Przedstawiciele osób prawnych winni okazać aktualne odpisy z rejestrów zawierających nazwiska osób uprawnionych do ich reprezentacji.

Osoba nie wymieniona w odpisie winna legitymować się pisemnym pełnomocnictwem. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu Zgromadzenia, Zarząd REMAK S.A. prosi o przybycie na 30 minut przed rozpoczęciem obrad i posiadanie dokumentu tożsamości

Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie takie może być przesłane do Spółki na piśmie bądź w postaci elektronicznej zapisane w formacie PDF na skrzynkę e-mail: walne.zgromadzenie@remak.com.pl, w języku polskim oraz powinno zawierać uzasadnienie jak też projekt uchwały dotyczącej proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie powinno być zgłoszone Zarządowi Spółki najpóźniej 19 listopada 2018 roku.

Akcjonariusz lub akcjonariusze reprezentujący co najmniej 1/20 kapitału zakładowego mogą przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać Spółce na piśmie lub drogą elektroniczną w formacie PDF na ww. skrzynkę e-mail projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Spółka będzie niezwłocznie ogłaszała projekty uchwał na swojej stronie internetowej: www.remak.com.pl.

Do oświadczeń, wniosków i projektów uchwał składanych na piśmie lub w postaci elektronicznej należy dołączyć wystawione przez stosowny podmiot zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zgromadzeniu w celu identyfikacji oraz w celu potwierdzenia liczby posiadanych akcji.

Każdy akcjonariusz może podczas obrad Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad. Projekty te powinny być przedstawione w języku polskim.

Wskazanie, gdzie oraz w jaki sposób osoba uprawniona do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu może uzyskać pełny tekst dokumentacji

Zgodnie z art. 4023 § 1 Kodeksu spółek handlowych pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona Nadzwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu wraz z projektami uchwał będą udostępnione na stronie internetowej www.remak.com.pl od dnia zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Wskazanie adresu strony internetowej, na której będą udostępnione informacje dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Informacje dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia udostępnione są na stronie internetowej www.remak.com.pl

Jednocześnie w związku z proponowanymi zmianami statutu Zarząd podaje, iż:

§ 11
statutu dotychczasowe brzmienie:

  1. Zarząd Spółki składa się z 1 /jednej/ do 4 /czterech/ osób
    Kadencja Zarządu trwa 5 /pięć/ lat.
    Członek Zarządu powołany w miejsce członka Zarządu, którego mandat wygasł przed upływem wspólnej kadencji Zarządu, może być powołany na okres nie dłuższy niż do końca wspólnej kadencji.
  2. Prezesa Zarządu powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza.
    Pozostałych członków Zarządu powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza na wniosek Prezesa Zarządu.
    Członek Zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach także przez Walne Zgromadzenie.
  3. Na Prezesa Zarządu może być powołana osoba posiadająca obywatelstwo polskie i miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
  4. Członek Zarządu może być odwołany tylko z ważnego powodu.

nowe proponowane brzmienie:

  1. Zarząd składa się z od 1 (jednego) do 4 (czterech) członków, powoływanych i odwoływanych przez Radę Nadzorczą, z których jeden powoływany jest do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu, a pozostali do pełnienia funkcji Wiceprezesów Zarządu.
  2. Członków Zarządu powołuje się na okres wspólnej kadencji obejmującej pięć kolejnych lat obrotowych §

13 ust. 1 statutu
dotychczasowe brzmienie:

  1. W przypadku Zarządu wieloosobowego do składania oświadczeń woli i podpisywania w imieniu Spółki upoważnieni są: Prezes Zarządu — samodzielnie, Dwaj członkowie Zarządu lub dwaj prokurenci łączni lub członek Zarządu razem z jednych prokurentów łącznych

nowe proponowane brzmienie:

  1. Do składania oświadczeń woli oraz podpisywania w imieniu Spółki uprawniony jest:
    a) w przypadku Zarządu jednoosobowego – Prezes Zarządu samodzielnie,
    b) w przypadku Zarządu wieloosobowego – dwóch członków Zarządu działających łącznie lub członek Zarządu działający łącznie z prokurentem.

§ 15 ust. 2 statutu
dotychczasowe brzmienie:

2. Kadencja Rady Nadzorczej trwa 3 (trzy) lata.

nowe proponowane brzmienie:

2. Członków Rady Nadzorczej powołuje się na okres wspólnej kadencji obejmującej trzy kolejne lata obrotowe.

§ 23 statutu
dotychczasowe brzmienie:

Walne Zgromadzenia odbywają się w Warszawie lub Opolu.

nowe proponowane brzmienie:

Walne Zgromadzenia odbywają się w Warszawie, Opolu lub Katowicach.

nowy § 32 o brzmieniu:

Pierwsza wspólna pięcioletnia kadencja Zarządu obejmująca kolejnych pięć lat obrotowych kończy się z dniem 31 grudnia 2018 roku. nowy § 33 o brzmieniu: Pierwsza wspólna trzyletnia kadencja Rady Nadzorczej obejmująca kolejne trzy lata obrotowe kończy się z dniem 31 grudnia 2020 roku.


wszystkie artykuły powrót do kategorii
Wydział Gazownictwa Wydział Gazownictwa

Firma REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. rozszerza swoją działalność w sektorze gazownictwa na rynku polskim. Spółka posiada wykwalifikowaną kadrę montażowo – spawalniczą z wieloletnim doświadczeniem.

Wydział Kogeneracji  Wydział Kogeneracji 

Wychodząc naprzeciw zmieniającym się wymaganiom w zakresie wytwarzania energii oraz rosnącym potrzebom rynku, spółka REMAK-ENERGOMONTAŻ uruchomiła Wydział Kogeneracji. 

Wydział Kotłowy  Wydział Kotłowy 

Montaże, modernizacje i remonty kotłów parowych i wodnych wszystkich typów są główną dziedziną działalności naszego przedsiębiorstwa.

Wydział Rurociągów Wydział Rurociągów

Wydział Rurociągów specjalizuje się w kompleksowych usługach związanych z montażem, remontami, serwisem oraz modernizacją rurociągów i armatury.

Wydział Konstrukcyjny Wydział Konstrukcyjny

Wydział Konstrukcyjny kompleksowo realizuje nietypowe zadania inwestycyjne, wymagające opracowania projektów lub wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, jako główny wykonawca lub w formule konsorcjów.

Wydział Maszyn Wirnikowych Wydział Maszyn Wirnikowych

Wydział Maszyn Wirnikowych świadczy swoje usługi zarówno na terenie całego kraju, jak i za granicą.

Wydział Generalnego Wykonawstwa Wydział Generalnego Wykonawstwa

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. jest w stanie wybudować i wyremontować wszystkie obiekty bloku energetycznego począwszy od turbiny, kotła, elektrofiltru, instalacji odazotowania, odsiarczania, a na kominie kończąc.

Wydział Obróbki Cieplnej Wydział Obróbki Cieplnej

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. oferuje swoje zasoby, wiedzę i doświadczenie klientom z sektora przemysłu energetycznego, petrochemicznego, budowlanego i nie tylko.

Wydział Eksportu Wydział Eksportu

Firma REMAK-ENERGOMONTAZ S.A. posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Dzięki profesjonalnej kadrze pracowników spółka może się podjąć realizacji praktycznie każdego zadania dla przemysłu.

Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej

Wydział Rozruchów Instalacji i Obsługi Gwarancyjnej realizuje szeroko pojęte prace związane z uruchomieniami i optymalizacją instalacji przemysłowych.

Wydział Hydraulicznych Systemów Podnoszenia Pionowego i Transportu Wydział Hydraulicznych Systemów Podnoszenia Pionowego i Transportu

REMAK-ENERGOMONTAŻ S.A. jako jedyna firma w Polsce w pełni opanowała technologię siłowników hydraulicznych do montażu części ciśnieniowej kotłów na parametry nadkrytyczne.

Laboratorium Badań Niszczących i Nieniszczących Laboratorium Badań Niszczących i Nieniszczących

Możemy pochwalić się bardzo bogatym zapleczem technicznym i sprzętowym, a także wysoko wykwalifikowaną kadrą w zakresie spawalnictwa i kontroli jakości.